Upravit stránku

Rodinná firma PETROF, největší evropský výrobce akustických klavírů a pianin, si letos připomíná 80. výročí od dodání prvního nástroje do Číny. V roce 1940 byla expedice prvního nástroje do této vzdálené země raritou. Nikdo zřejmě netušil, že to bude o osmdesát let později naopak nejčastější destinace ze všech 65 zemí, do kterých dnes nástroje PETROF míří. K úspěchu firmy na tomto trhu však samozřejmě vedla dlouhá, strastiplná cesta.

PETROF obchodní vztahy s Čínou po dlouhou dobu organizoval přes svého distributora v Hong Kongu. Až v novém tisíciletí se Zuzana Ceralová Petrofová, zástupkyně páté generace rodu Petrofů, rozhodla navázat užší vazby s Čínou a oslovit trh napřímo. Po několikaletém průzkumu trhu byl připraven konkurenceschopný business plán a vybrán nejvhodnější partner pro dlouhodobou spolupráci. Toto partnerství trvá již úctyhodných 18 let a je neustále prohlubováno.

Obchod s Čínou je pro Evropany stále zahalen rouškou tajemství a řada evropských firem se vstupu na tento trh obává.
„Samozřejmě má každý trh svá specifika a ten čínský není výjimkou,“ vysvětluje Zuzana Ceralová Petrofová. „My jsme na tomto trhu úspěšní zejména díky tomu, že respektujeme kulturní odlišnosti a dokážeme se přizpůsobit pravidlům hry, která Číně fungují. Je to pro nás klíčový trh nejen z pohledu tržeb, ale upřímně jsme si ho i velmi oblíbili a vždy se tam těšíme. Vynikající jídlo, neuvěřitelná pestrost jednotlivých regionů, ať už jde o přírodu či náturu lidí, to jsou věci, které dělají z obchodování velmi zajímavou práci.“

Ve světle zmíněných skutečností již nepřekvapí, že právě v Číně, konkrétně ve městě Xi´an, byla po vzoru kulturního centra v Hradci Králové otevřena druhá PETROF Gallery, kde si návštěvníci krom hry na celé portfolio značek pian PETROF Brand Family mohou vychutnat také lahodnou kávu nebo zajít na koncert.

PETROF totiž svými výrobky reprezentuje nejen české řemeslo, ale ruku v ruce s ním také českou a potažmo evropskou kulturu. To podtrhuje pravidelným pořádáním koncertních turné po významných čínských městech, na které si zve významné české umělce. Firma často spolupracuje také s autoritami obou států – ambasádami, zastupitelskými úřady, ministerstvy a jejich agenturami.

Nedílnou součástí jsou rovněž významné veletrhy, které se těší v posledních letech stále většímu zájmu návštěvníků. Největším hudebním festivalem světa je Music China, který se koná každý rok v Šanghaji. Na stejném místě letos proběhne již třetí ročník CIIE, největšího importního veletrhu v Číně. Hned na tom prvním se stal klavír PETROF středem pozornosti, když na něj Miloš Zeman, prezident ČR, zahrál svou oblíbenou skladbu A Sentimental Journey pro samotného prezidenta ČLR Si Ťin-pchinga.
„Bylo to velmi hezké zviditelnění naší značky, která je v Číně velmi respektovaná a oblíbená, o čemž svědčí i fakt, že jsme největším exportérem akustických pian z Evropy do Číny,“ hodnotí Zuzana Ceralová Petrofová.

Během koronavirové krize byl zájem o klavíry ze srdce Evropy oslaben, poslední týdny však ukazují, že si Číňané znovu našli cestu k evropské kvalitě. K nástrojům, které mohou ještě obohatit jejich dlouhodobý a úctyhodný kulturní rozvoj.

Tiskovou zprávu můžete stáhnout zde: word , pdf 

fotografie - Miloš Zeman hraje na klavír PETROF během zahájení importního veletrhu
fotografie - otevření druhé PETROF Gallery v čínském Xi´anu, červen 2019
fotografie - stánek PETROF na Music China 2019
fotografie - klavírista Matyáš Novák v národní knihovně v Pekingu, 2016
fotografie - klavírista Igor Ardašev hraje na nástroj ANT. PETROF v Pekingu

 

1
2
3

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti